[radionica] Strategije poučavanja vokabulara za razumijevanje teksta

Profesorice dr. sc. Anita Peti-Stantić i dr. sc. Gordana Keresteš i suradnica na projektu Vedrana Gnjidić održat će treći modul radionica za učitelje u suradnji s timom savjetnika Agencije za odgoj i obrazovanje u ciklusu pod naslovom “Strategije poučavanja vokabulara za razumijevanje teksta”. Radionica će se održati 7. veljače u Vijećnici Filozofskog fakulteta u Zagrebu.

Za provedbu projektnih aktivnosti koje se odnose na stručno usavršavanje učitelja ostvarena je suradnja s Agencijom za odgoj i obrazovanje, u kojoj je voditeljica Odjela za srednje školstvo i viša savjetnica za hrvatski jezik Mirela Barbaroša-Šikić, prof., okupila kolegice i kolege više savjetnike za predmete Hrvatski jezik – dr. sc. Marijanu Češi, za Prirodu i Biologiju – Lydiju Lugar, prof., za Povijest – Timura Križaka, prof., za Geografiju – Vesnu Milić, dipl. geograf, za Matematiku – Draženku Kovačević, prof. i Igora Šelimbera, prof., s kojima je u suradnji oformljena skupina učitelja iz pet županija sjeverozapadne Hrvatske.

Radionički materijali dostupni su na poveznicama:

vježbe za učenike

Povratne informacije o vježbama vokabulara (prof. dr sc. Gordana Keresteš),

Tipovi vježbi za razvoj vokabulara (prof. dr. sc. Anita Peti-Stantić, Vedrana Gnjidić)